Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 21:00 Bu haber 6340 kez okundu
 
(TEDİYE 05) VARDİYA İZİNLERİ İLAVE TEDİYE HESABINA DAHİL EDİLİR Mİ?
TEDİYE Haberi
(TEDİYE 05) VARDİYA İZİNLERİ İLAVE TEDİYE HESABINA DAHİL EDİLİR Mİ?

Makaleleri üstteki kısayolları kullanarak Facebook , Twiter'da ve Watsup'da kolayca paylaşabilirsiniz.  Kurumsal Mevzuat Bildirim Platformunda "Reklam yok, Magazin yok, Makale var"...Takipte kalın, geride kalmayın... www.kamuiscisi.net Mevzuat Grubu

Not: Makalemizin ilgili kişi ve/veya kurumlar ile paylaşabilirsiniz.

 

 

VARDİYA İZİNLERİ İLAVE TEDİYE HESABINA DAHİL EDİLİR Mİ?

 

 

 

 

 

 

VARDYALI ÇALIŞAN İŞÇİLERE VARDİYE İZİNLER İLAVE TEDİYE HESABINA DAHİL EDİLİR Mİ?

Münavebeli işçilerin münavebe sebebiyle çalıştırılmadıkları günler çalışmış gibi sayılır.

Görüleceği üzere Vardiya izinleri (münavebe sebebiyle çalıştırılmadıkları günler) çalışılmış gün kabul edilir.

iş veya hizmet akdinin devamı müddetine rastlıyor mu=? Evet

Kanuni Dayanağı var mı? Evet,

Kanuni Dayanağı: 4857 Sayılı İş Kanunu

 

Sonuç: 6772 Sayılı Kanun Madde 4’ün ikinci paragrafının ikinci cümlesindeki tüm şartları taşımakta olup TEDİYE ödemesinde {Bu günler çalışmış gibi sayılır}

Rıza KARAMAN

Araştırmacı Yazar- (Araştırmadan Yazmaz)

Kamu İhale Mevzuatı Uzmanı (16 Yıl 3000 Eğitim ve Seminer)

0532 060 06 41

Kaynak: (Kİ) - www.kamuiscisi.net Editör: Admin
Etiketler: (TEDİYE, 05), VARDİYA, İZİNLERİ, İLAVE, TEDİYE, HESABINA, DAHİL, EDİLİR, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı